Помилки лікарів Європи під час епідемії коронавірусу


Головна помилка — недостатній захист медичних працівників, що призводить до високого рівня захворюваності серед лікарів і медсестер. В Ухані в перші тижні спалаху коронавірусу, в січні, через брак засобів захисту заразилися тисячі медиків, 46 з них померли. «Наші європейські колеги заразилися вірусом під час своєї повсякденної практики, і це дуже нагадує початкову ситуацію в Ухані», — каже Ву Донг, професор гастроентерології в лікарні Медичного коледжу Пекінського союзу.

Об этом сообщает Футляр от виолончели

Сьогодні в епіцентрах спалаху коронавірусу в Європі та США повідомляють про те, що в лікарнях не вистачає захисних масок. А кількість інфікованих COVID-19 пацієнтів продовжує зростати, що становить загрозу для здоровʼя і життя медперсоналу.

Новий коронавірус дуже заразний і передається у незвичний спосіб, наприклад через очі. В Ухані отоларингологи й окулісти заражалися набагато частіше, ніж їхні колеги в тих самих лікарнях. Голова відділення інтенсивної терапії лікарні Медичного коледжу Пекінського союзу Ду Бін вважає, що головна причина, через яку саме ці фахівці так швидко заразилися, полягає у занадто тісному контакті з пацієнтами під час діагностики.

Ще одна помилка європейських лікарів, на думку їхніх китайських колег, — у тому, що вони приділяють недостатню увагу попереднім тестам. На відміну від пандемій, що були у минулому, новий коронавірус на початковій стадії викликає у деяких інфікованих лише легкі симптоми або взагалі їх не виявляє. Це означає, що люди можуть несвідомо поширювати хворобу. «Тест, тест і ще раз тест. Інакше я навіть гадки не маю, як виявляти підозрілі випадки та ізолювати найближче оточення», — наголошує Ду Бін.

Персонал університетської лікарні Пуерта-де-Єрро в північно-західній частині Мадриду на другій день надзвичайного стану в Іспанії через коронавірус, 17 березня 2020 року.

David Benito / Getty Images

Індикатором компетентності влади й органів охорони здоровʼя в різних країнах стає саме тестування на COVID-19. Наприклад, американці звинувачують свій уряд у тому, що він занадто повільно розгортає систему тестів. А владу Індії та Індонезії критикують за те, що вони взагалі не проводять тести. Як позитивний приклад наводять Південну Корею, яка перебуває на другому місці в Азії за кількістю захворювань. Взяти під контроль епідемію в країні вдалося насамперед тому, що там щодня тестували десятки тисяч людей.

Згідно з недавнім дослідженням, опублікованим у журналі Nature Medicine, дорослі майже втричі частіше заражаються COVID-19, ніж діти. А у групі найбільшого ризику — люди старше 60 років. Глава Всесвітньої організації охорони здоровʼя Тедрос Адханом Гебреєс на брифінгу 16 березня сказав, що вірус може вбивати й дітей.

Однак Ду Бін каже, що у більшості інфікованих дітей спостерігаються тільки легкі симптоми, і всі вони вижили. Його слова підтверджує дослідження, представлене в журналі Американської медичної асоціації. Воно показало, що з девʼяти немовлят жодне не потребувало інтенсивної терапії та не мало серйозних ускладнень.

Наразі ще жодні ліки офіційно не визнано ефективним засобом проти коронавірусу. Попри це, у Китаї популярна традиційна народна медицина — лікування травами. Її застосовують у 87 відсотках випадків захворювання. Доктор Ду Бін каже, що традиційна китайська медицина добре допомагає пацієнтам з легкою формою захворювання і тим, хто подолав критичний пік хвороби. Однак визнає, що з точки зору західної медицини вона може бути «некорисною або неефективною».

Спалах епідемії коронавірусу в Китаї йде на спад, однак місцеві лікарі вважають, що необхідно пильнувати й надалі. Зараз Китай допомагає іншим країнам, що постраждали від коронавірусу. Минулого тижня в Італії приземлився китайський літак із 30 тоннами медикаментів.

«У кожної країни своя ситуація з COVID-19. Ми не говоримо, що всі мають наслідувати приклад Китаю, ми поважаємо те, що ви вживаєте свої власні заходи. Але закликаємо кожного ставитися до цього з максимальною серйозністю та відповідальністю», — зазначає Ву Донг.


Джерело статті: “https://thebabel.com.ua/texts/40739-yevropeyski-likari-povtoryuyut-pomilki-kitayskih-medikiv-pid-chas-epidemiji-koronavirusu-perekazuyemo-material-bloomberg”

ТОП новости

Вход

Меню пользователя